دسته‌بندی نشده

چگونه گوشواره را وارد گوش کنیم؟

چگونه گوشواره را وارد گوش کنیم

گوشواره بخش جدایی ناپذیری از زندگی یک خانم است. هیچ کدام از اکسسوری ها و زیورآلات به اندازه گوشواره در طول روز پوشیده نمی شود. به همین خاطر اینکه چگونه گوشواره را وارد گوش کنیم و از از سوراخ گوش مراقبت کنیم، قواعد مهمی دارد. اگر گوش خود را تازه سوراخ کرده اید، مراقبت های شما باید ویژه تر باشد. به مدت دو تا سه روز محلول نمکی یا پماد آنتی بیوتیک روی ناحیه سوراخ شده بمالید تا محل آن همیشه از میکروب و باکتری پاک شود و از عفونت جلوگیری کند. اگر موهای بلندی دارید تا بهبودی تورم حاصل از سوراخ کردن گوش آنها را به پشت ببندید تا تماسی با گوش شما نداشته باشد. در طول مدت نقاهت هر از گاهی گوش خود را مرطوب کنید و گوشواره ابتدایی را به آرامی داخل سوراخ گوش بچرخانید تا سوراخ گوش شما بسته نشود. در نظر داشته باشید که قبل از انجام تمامی مراحل ذکر شده دست های خود را کاملا بشویید. پس از آنکه موعد خارج کردن گوشواره های ابتدایی رسید از پوشیدن گوشواره های سنگین و بزرگ خودداری کنید؛ چرا که گوش شما هنوز حساسیت بالایی دارد و گوشواره های بزرگ و سنگین می تواند به آن آسیب بزند و یا حتی باعث تورم مجدد و عفونت شود. در ادامه با زودیکا همراه باشید.

چگونه گوشواره را وارد گوش کنیم

جلوگیری از بسته شدن سوراخ گوش

اگر گوش خود را خیلی وقت است سوراخ کرده اید برای وارد کردن گوشواره به گوش و این که گوش بسته نشود چند نکته را مد نظر داشته باشید. همیشه قبل از وارد کردن گوشواره آن را تمیز کنید و از ضدعفونی کننده های رقیق استفاده کنید تا رنگ گوشواره هم آسیب نبیند. دستان خودتان را هم ضد عفونی کنید و ناحیه سوراخ گوش را هم فراموش نکنید. این ناحیه همیشه محل تجمع میکروب و باکتریست. قبل از آویزان کردن گوشواره تمیزی این ناحیه هم مهم است. وقتی تمامی این مراحل انجام شد وقت انجام عمل اصلیست. همیشه با آرامش گوشواره را وارد گوش کنید. در کنار این موضوع می توانید یک تکه نخ یا قطعه نازک را درون گوش قرار دهید تا از بسته شدن آن جلوگیری شود.

جلوگیری از بسته شدن سوراخ گوش

چگونه سوراخ گوش را باز کنیم؟

با این حال ممکن است مدتی گوشواره های خود را از گوش خارج کرده باشید و الان که قصد دارید مجددا از آن استفاده کنید سوراخ گوش شما تنگ یا بسته شده باشد. در این موارد باید چه کاری انجام داد؟ ابتدا یک دوش آب گرم بگیرید و به آرامی هنگام استحمام غضروف گوش را ماساژ دهید. بعد از حمام گوشواره و دستانتان را ضد عفونی کنید و گوشواره را به آرامی وارد گوش کنید. اگر در محل سوراخ کمی درد احساس کردید یک قطعه یخ را داخل پارچه یا پلاستیک بگذارید و برای 15 دقیقه حرکت دایره ای مالشی انجام دهید تا ناحیه سوراخ گوش بی حس شود. الان وقت امتحان دوباره است اگر گوشواره رد نشد کمی غضروف گوش را بکشید تا سوراخ باز شود. باز امتحان کنید. در صورت عدم موفقیت از پشت غضروف پایه گوشواره را وارد گوش کنید. با این حال اگر تمامی با انجام تمامی این راهکار ها پایه گوشواره از سوراخ رد نشد دست نگه دارید. سوراخ گوش شما بسته شده و باید به پزشک مراجعه کنید تا گوش شما مجددا سوراخ شود. در پایان باید بگوییم که گوش عضو حساسی از بدن است خصوصا وقتی قرار است یک شیء مثل گوشواره به آن آویزان باشد. پس مراقبت از آن را جدی بگیرید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.