مقالات مرتبط با بدلیجات

آیا زنجیر بدل، پلاک طلا را می خورد؟

آیا زنجیر بدل، پلاک طلا را می خورد؟

یک پلاک و زنجیر طلا هدیه دوست شما در شب عروسی تان یا تولدتان بوده است. متاسفانه زنجیر آن را پس از مدتی گم کرده اید و الان قصد خرید زنجیر برای این پلاک را دارید. با گشت و گذار در بازار طلا و قیمت های سرسام آور آن از خرید زنجیر برای پلاک منصرف می شوید. اصل ماجرا این است که شما دلتان می خواهد برای به یاد آوردن خاطرات زیبایتان این پلاک را همیشه بر گردن داشته باشید. گزینه جایگزین استفاده از زنجیر بدل برای پلاک طلاست. با این حال شما از عموم مردم شنیده اید که زنجیر بدل پلاک طلا را می خورد! راه حل مشکل شما چیست؟ فراموشی پلاک پر از خاطره و قراردانش در گاوصندوق یا پاسخ به یک باور غلط؟!

آیا زنجیر بدل، پلاک طلا را می خورد؟

پلاک طلا توسط چه فلزی خورده می شود؟

این باور که زنجیر بدل طلا را میخورد یک باور عامه پسند است که از لحاظ علمی کاملا غلط محسوب می شود. اصطلاح خورده شدن طلا به این معنی است که یک فلز به ماده ای جدید تبدیل شود. گرد و غبار، آلودگی هوا، عرق بدن و دیگر عوامل محیطی در طول روز با نشستن بر سطح زیورآلات چه طلا چه بدل باعث کدر شدن آن می شود؛ اما این کدر شدن به معنی این نیست اصل پلاک طلا تغییر کرده و یک ماده جدید به وجود آمده باشد. اگر یک قطعه بدلی کنار طلا باشد، متاسفانه این تیرگی و کدر شدن را عموم مردم خوردگی ناشی از کنار هم قرار گرفتن طلا و بدل می دانند. این تیرگی ها را می توان با روش هایی بیار ساده در منزل یا پیش اهل فن آن از بین برد. این روش ها را در صفحه اینستاگرام ما منتشر شده است که می توانید از آن ها بهره ببرید. طلا به این خاطر ارزشمند است که با هیچ ماده ای واکنش نشان نمی دهد. طلا یک فلز خنثی است و به راحتی اکسید نمی شود. احتمالا در میان مردم شنیده اید که طلایی اکسید شده است، شاید صحت داشته باشد اما چطور؟ طلای خالص بسیار نرم است و برای استفاده از آن در جواهرسازی باید از آلیاژ طلا استفاده کرد. هر مقدار میزان خلوص فلز دوم مثل نقره و مس در آلیاژ طلا بالا باشد امکان اکسید شدن آن بالا می رود. این اکسید شدن مربوط به فلز درون آلیاژ است نه خود طلا. طلای 18 عیار با داشتن درصد کمی مس یا نقره امکان اکسید شدنش وجود ندارد!

پلاک طلا توسط چه فلزی خورده می شود؟

زنجیر بدل و خورده شدن پلاک طلا

در ادامه این مقاله نکاتی را با شما در مورد بدلیجات مطرح می کنیم تا خیال شما را برای استفاده بدلیجات در کنار طلا راحت کنیم. هرگاه این سوال که آیا زنجیر بدل پلاک طلا را می خورد را دیدید، سریعا به آن لبخندی بزنید و پاسخ درست را اعلام کنید. رقابت برند های تولید کننده بدلیجات باعث شده آنها روش های آبکاری خود را همواره به روز نگه دارند. یکی از موفق ترین این برند ها ژوپینگ است. فلز پایه بیشتر محصولات ژوپینگ مس است که با طلای 18 عیار یا رادیوم یا هر دوی آنها آبکاری شده است. آبکاری با طلای 18 عیار و رادیوم باعث دوام و ماندگاری زیورآلات می شود. این آبکاری جلوی هرگونه واکنش شیمیایی را می گیرد. دوام زنجیر بدل ژوپینگ به اکثر مشتریان بازار بدلیجات اثبات شده است. با این حال اگر فرض شود پلاک طلا در کنار زنجیر بدلی خورده می شود، استفاده از زنجیر با آبکاری مقاوم در کنار پلاک طلا این نگرانی را برای قدم آخر مرتفع می سازد. برای خرید یک زنجیر بدلی که قصد استفاده از آن در کنار پلاک طلا را دارید با کمی هزینه بیشتر یک زنجیر با روکش مقاوم بخرید. محصولاتی که در وبسایت زودیکا به فروش می رود همگی از برند ژویپیگ هستند و شما می توانید محصولات زودیکا را با خیال راحت کنار دیگر زیورآلات با جنس طلا استفاده کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.