قوانین و مقررات زودیکا

- ضوابط و قوانین
کاربر گرامی لطفا با مطالعه موارد زیر جهت استفاده بهینه از خدمات سایت زودیکا ما را یاری کنید.
ورود کاربران به فروشگاه اینترنتی زودیکا جهت استفاده از تمام خدمات وبسایت مانند حساب کاربری، طرح‏های تخفیفی و تشویقی، خرید،‌ ارائه نظر درباره محصولات و سایر خدمات ارائه شده توسط زودیکا به معنای آگاهی کامل و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات زودیکا است. ضمنا ثبت سفارش در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین زودیکا از سوی کاربر است.
لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.
- قوانین عمومی
شایان ذکر است کلیه فرآیندهای فروشگاه آنلاین زودیکا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک می باشد، بنابراین کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های زودیکا تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

- منظور از مشتری یا کاربر
مشتری یا کاربر به شخصی گفته می شود که اطلاعات خود را در حساب کاربری سایت زودیکا ثبت کرده باشد و با تکیه بر این داده ها اقدام به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات زودیکا نماید.

- ارتباطات الکترونیکی
استفاده کاربر از خدمات سایت زودیکا از قبیل ثبت سفارش اینترنتی، ارسال ایمیل به زودیکا و موارد مشابه که در فضای مجازی رخ میدهد را ارتباطات الکترونیکی می نامند و شما به زودیکا این اختیار را میدهید که در موارد مورد نیاز زودیکا از طریق همین ارتباطات به درخواست شما پاسخ دهد.

- سیاست‏های حفظ حریم شخصی
زودیکا تاکید بسیاری بر اصول حفظ اطلاعات و حریم خصوصی کاربران این سایت دارد. این سند شامل توضیحی درباره اطلاعات خصوصی و نحوه استفاده از این اطلاعات است که زودیکا از کاربران سایت جمع آوری می کند. این اطلاعات شامل مواردی است که مخصوص هر کاربر بوده و به کمک آن ها می توان کاربران زودیکا را به صورت منحصر به فرد شناسایی نمود. برای نمونه می توان به نام، نشانی، نشانی الکترونیک (ایمیل)، شماره تلفن و سایر اطلاعاتی که به صورت عادی در دسترس عموم مردم نیست اشاره نمود.
زودیکا تعهد میکند که در حد امکان و با استفاده از تکنولوژی و دانش مورد نیاز برای مطمئن تر و ایمن تر شدن استفاده از خدمات سایت تلاش خواهد کرد. در واقع وقتی کاربر از سایت زودیکا استفاده میکند، رضایت خود را از این سیاست نشان میدهد.
همه مطالبی که در در دسترس کاربران هستند، مانند متن، عکس،‌ گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئو های تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده ها و کلیه محتوای تولید شده توسط زودیکا جزئی از اموال زودیکا محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار زودیکا است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای زودیکا محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط زودیکا و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار زودیکا است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از لیست محصولات، مشخصات فنی، قیمت و هر گونه استفاده از مشتقات وب‏‌سایت زودیکا و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هر گونه استفاده از داده کاوی، ربات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای زودیکا محفوظ است. در صورت استفاده از هر یک از خدمات زودیکا ، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است. زودیکا محصولاتی مناسب استفاده افراد زیر 18 سال به فروش می‏‌رساند و در صورتی که کاربران از سن ذکر شده جوان‌‏تر هستند می‌‏باید با اطلاع والدین و یا قیم قانونی، به خرید و پرداخت اقدام کنند.
© کلیه محتویات سایت زودیکا شامل قانون حق تکثیر شده و به سایت زودیکا تعلق دارد.          

- ثبت و پردازش سفارش
-  زمانی که سفارشی در سایت زودیکا به ثبت میرسد یک کد سفارش تولید می گردد و (در صورت آماده بودن سیستم ارسال پیامک) به وسیله پیام کوتاه یا ارسال ایمیل (در قالب پیش فاکتور) به مشتری اعلام می گردد. سپس درخواست مشتری با این کد سفارش در صف پردازش درخواستها قرار می گیرد.
-  زودیکا همواره سعی در ارائه بهترین خدمات از زمان ثبت تا ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏ها را در دستور کار خود قرار داده است. با وجود این، در مواردی ممکن است موجودی محصولی در زودیکا به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری به ثبت سفارش‌‏ ، بنابراین حق کنسل کردن آن سفارش و استرداد وجه سفارش به مشتری برای زودیکا محفوظ است و یا مشتری می‏‌تواند به جای کالای به اتمام رسیده، محصول دیگری را جایگزین کند.
-  کاربران موظف به ثبت اطلاعات صحیح و کامل در هنگام سفارش کالای مورد نظر خود هستند، بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود.
-  زودیکا مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری، پردازش و ارسال می‌‏شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی، برای زودیکا محفوظ است.
-  مشتریان زودیکا امکان ثبت سفارش در 24 ساعت از 7 روز هفته را دارند.
-  کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در روزهای کاری، پس از 24 ساعت ( مدت زمان لازم برای آماده سازی و بسته بندی سفارش )پردازش و  ارسال می‌‏شوند.
-  روز کاری از روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در طول روزهای تعطیل، در اولین روز پس از تعطیلات پردازش و ارسال می‌‏شوند.

- ضمانت بازگشت ، حمل و نقل و خسارت ناشی از آن
زودیکا همواره در تلاش است تا کلیه سفارش‏‌ها را بدون آسیب به مشتریان خود در سراسر کشور تحویل نماید. به همین منظور سعی در بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات مینماید و سپس با تحویل به هر یک از شرکت‌‏های حمل و نقل به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله، هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل را به عهده شرکت حمل و نقل می داند.

- فروشگاه زودیکا تمامی محصولات سفارش داده شده را قبل از ارسال از نظر اصالت ، سلامت و تطابق به صورت کامل و دقیق بررسی می کند و با بسته بندی درست و استاندارد به شرکت پستی تحویل می دهد. بنا بر نظر اتحادیه محترم کسب و کارهای مجازی خریدار موظف است تا 24 ساعت بعد از تحویل مرسوله ، از فرایند باز کردن بسته پستی به منظور پیگیری هرگونه مشکل و ایراد احتمالی در خصوص محصول خریداری شده اعم از خسارات پستی ، مشکلات احتمالی مربوط به محصول و ... فیلم ضبط کند و به فروشگاه اطلاع دهد. در صورت عدم انجام این روال، مشتری حق هیچگونه اعتراض در خصوص ایراد احتمالی به فروشگاه را ندارد . لازم به ذکر است که تمامی بسته های پستی توسط شرکت های پستی بیمه می شوند و جبران خساراتِ مربوط به حمل و نقل به عهده شرکت پستی و پیگیری این روال به عهده خریدار است. بنابراین فروشگاه زودیکا هیچگونه مسئولیتی در قبال خسارات حاصل از حمل و نقل ندارد.
برای اطلاعات بیشتر در مورد رویه های بازگردانی کالا، گارانتی، تعویض، جبران خسارت و ... به صفحه روش‌‏های پرداخت و ارسال مراجعه کنید یا با پشتیبان زودیکا تماس حاصل فرمایید.

- نظرها، ارتباطات، و سایر مطالب
ممکن است سایت زودیکا دارای لینکهایی به سایتهای دیگر باشد و از آنجایی که مدیریت آن سایتها و لینکهای آنها با اشخاص دیگری خارج از اداره کنندگان سایت زودیکا است، بنابر این سایت زودیکا هیچ مسئولیتی در قبال محتوای این سایتها و خسارت وارده احتمالی به کاربران ناشی از ویروس و فایلهای مخرب به عهده نمیگیرد. لینکهای موجود در سایت زودیکا به هیچ عنوان به منزله تایید این سایتها توسط سایت زودیکا نمیباشد و صرفا برای سهولت در دسترسی به اطلاعات تعبیه می شوند.

در صورت تمایل به درج نظر در سایت زودیکا حتما قوانین زیر را مطالعه نمایید:
-  در صورت عدم رعایت قوانین زیر نظرات شما تائید نخواهد شد و در نتیجه در سایت به نمایش در نمی آید.
-  با توجه به مسئولیت سایت در قبال لینک های موجود در آن؛ کاربران نباید لینک سایت های دیگر را در نظرات خود ثبت نمایند. کاربران دقت داشته باشند تا جای ممکن از هرگونه لینک دادن (فرستادن) کاربران به سایت های دیگر خودداری نمایند.
-  ثبت اطلاعات ارتباطی شخصی، از جمله شماره تلفن یا آدرس ایمیل در قسمت نظرات ممنوع می باشد، لذا از ثبت اینگونه اطلاعات ارتباطی در نظرات خود خودداری نمایید.
-  ثبت نظرات سیاسی و خلاف قانون مجاز نمیباشد و در صورت مشاهده نظر کاربر درج نخواهد شد.
-  کاربران ارسال‌کننده‌ی نظر موظف‌اند از ادبیات محترمانه استفاده کرده و از توهین به دیگر کاربران یا سایر افراد پرهیز کنند. بدیهی است هرگونه توهین به فرد یا افراد و استفاده از کلمات نامناسب، باعث تاییدنشدن نظر کاربر می‌شود.

- سیاست قیمت گذاری
قیمت کلیه محصولات با احتساب مالیات بر ارزش افزوده است و مشتری مبلغ جداگانه‌‏ای بابت مالیات و عوارض ارزش افزوده پرداخت نمی‏‌کند و هزینه‏‌های بسته بندی، ارسال و بیمه حمل کالا بسته به شرایط سفارش که در فرم سبد خرید اطلاع‌ ‏رسانی می‏شود، ممکن است جداگانه محاسبه شود.

- قوه قهریه
تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، زودیکا هیچ گونه مسئولیتی ندارد.
زودیکا خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق صفحه ارتباط با ما  اطلاع دهید.

حریم خصوصی در زودیکا

زودیکا با تاکید بر احترامی که برای حریم شخصی کاربران قائل است، برای خرید، ثبت نظر یا استفاده از برخی امکانات وب سایت اطلاعاتی را از کاربران درخواست می‌کند تا بتواند خدماتی امن و مطمئن را به کاربران ارائه دهد. برای پردازش و ارسال سفارش، اطلاعاتی مانند آدرس، کدپستی، شماره تلفن و ایمیل مورد نیاز است و از آنجا که کلیه فعالیت‌های زودیکا قانونی و مبتنی بر قوانین تجارت الکترونیک صورت می‌گیرد و طی فرایند خرید، فاکتور رسمی و بنا به درخواست مشتریان حقوقی گواهی ارزش افزوده صادر می‌شود، از این رو وارد کردن  اطلاعاتی مانند نام و کد ملی برای اشخاص حقیقی یا کد اقتصادی و شناسه ملی برای خریدهای سازمانی لازم است. یادآوری میشود آدرس  ایمیل  و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها  آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است  و تمام مکاتبات و پاسخ‌های سایت از طریق آنها صورت می‌گیرد.
بنابراین درج آدرس، کدپستی، ایمیل و شماره تماس‌های همراه و ثابت توسط مشتری، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتی که موارد فوق به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، زودیکا جهت اطمینان از صحت و قطعیت ثبت سفارش می‌تواند از مشتری، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند.
مشتریان می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند و زودیکا تنها برای ارسال همان سفارش، از این اطلاعات استفاده خواهد کرد.
همچنین زودیکا ممکن است برای ارتباط با مشتریان، بهینه سازی محتوای وب سایت و تحقیقات بازاریابی از برخی اطلاعات استفاده کند و برای اطلاع رسانی رویدادها  و اخبار، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل ها و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند اقدام به اعلام عدم تمایل به دریافت اعلان ها نمایند . عدم اقدام جهت لغو، به منزله ی موافقت ضمنی با دریافت ایمیل ها و پیام ها و سلب حق اعتراض میباشد.