روش های پرداخت در زودیکا

- پرداخت از طریق درگاه اینترنتی

شما می‌توانید در هنگام ثبت سفارش، از طریق درگاه اینترنتی بانک‌های عضو شتاب در سایت زودیکا ، هزینه سفارش خود را به صورت آنلاین پرداخت و در قسمت پرداخت در سبد خرید ثبت کنید. پرداخت موفق مبلغ به منزله ثبت قطعی این پرداخت برای سفارش است و نیازی به اطلاع دادن آن نیست و سفارش به صورت خودکار وارد مراحل آماده سازی و ارسال میشود.
همچنین، پرداخت اینترنتی باعث ایجاد الویت و تسریع در پردازش سفارش کاربران می‌شود.

- چگونگی پرداخت اینترنتی

سایت زودیکا از معدود سایت های ایرانی میباشد که از گواهی نامه امنیتی SSL استفاده میکند که این گواهی به معنی امنیت بالای این سایت میباشد.
همچنین سایت زودیکا دارای نماد اعتماد تجارت الکترونیک از وزارت صنعت ، معدن و تجارت میباشد که به معنی نظارت و تایید کلیه فعالیت های این سایت میباشد.
همراهان محترم سایت زودیکا می‌توانند مبلغ سفارش خود را با استفاده از همه کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت کنند. هنگام پرداخت اینترنتی اطلاعات زیر از شما پرسیده می‌شود که پس از وارد کردن آنها و تایید پرداخت، از موفقیت عملیات پرداخت خود مطلع می‌شوید. در این قسمت به اطلاعات مورد نیاز برای خرید اینترنتی اشاره میکنیم :

- شماره 16 رقمی کارت : این شماره در کارت همه بانک‏‌ها، بر روی کارت درج شده است.

- رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم : برای پرداخت اینترنتی لازم است قبلاْ رمز دوم (رمز خرید اینترنتی) کارت بانکی خود را فعال کرده باشید. رمز دوم (رمز خرید اینترنتی)، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاه‌‏های خود پرداز وارد می‌کنید، تفاوت دارد. برخی از بانک‌ها مثل بانک سامان معمولاً رمز اینترنتی را هنگام صدور کارت تحویل می‌دهند، اما کارت بیشتر بانک‏‌ها در زمان تحویل، رمز خرید اینترنتی ندارند، برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی، می‏‌توانید به دستگاه خودپرداز بانک صادر کننده کارت خود مراجعه و کارت خود را وارد کنید و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. سپس، در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را انتخاب کنید.

- کد CVV2   :این کد یک عدد 3 یا 4 رقمی است که پشت یا روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بانکی درج می‌شود و به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عنوان یک کد امنیتی در پرداخت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اینترنتی کاربرد دارد. این کد روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بانک‏‌های ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسیان و… به صورت یک عدد 3 رقمی حک شده است یا در برخی کارت ها مانند بانک ملی 4 رقمی است.

- تاریخ انقضا : تاریخ انقضا هم روی بیشتر کارت‌های بانکی حک شده است. اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد، می‏‌توانید از عدد 12 به جای ماه و از 99 به جای سال انقضای کارت استفاده کنید.

روش های ارسال در زودیکا

- سرویس زودکس
پیک زودیکا ویژه سفارش‏‌های با محل تحویل اصفهان است.
هماهنگی‌های لازم در مورد تاریخ و زمان تحویل سفارش، قبل از ارسال، از طرف فروشگاه زودیکا با مشتری (تحویل گیرنده سفارش) انجام می‏‌شود.
زمان تقریبی تحویل سفارش ارسالی از طریق سرویس زودکس 24 ساعت است.

- پست پیشتاز
زمان تقریبی تحویل سفارش ارسالی از طریق پست پیشتاز بسته به محدوده جغرافیایی و مقصد سفارش بین 3 الی 5 روز کاری است.

- پست ویژه
زمان تقریبی تحویل سفارش ارسالی از طریق پست ویژه بسته به محدوده جغرافیایی و مقصد سفارش بین 2 تا 3 روز کاری است.

-تیپاکس

زمان تقریبی تحویل سفارش ارسالی از طریق تیپاکس بسته به محدوده جغرافیایی و مقصد سفارش بین 2 تا 5 روز کاری است.

- توضیحات :

- فروشگاه زودیکا تمامی محصولات سفارش داده شده را قبل از ارسال از نظر اصالت ، سلامت و تطابق به صورت کامل و دقیق بررسی می کند و با بسته بندی درست و استاندارد به شرکت پستی تحویل می دهد. بنا بر نظر اتحادیه محترم کسب و کارهای مجازی خریدار موظف است تا 24 ساعت بعد از تحویل مرسوله ، از فرایند باز کردن بسته پستی به منظور پیگیری هرگونه مشکل و ایراد احتمالی در خصوص محصول خریداری شده اعم از خسارات پستی ، مشکلات احتمالی مربوط به محصول و ... فیلم ضبط کند و به فروشگاه اطلاع دهد. در صورت عدم انجام این روال، مشتری حق هیچگونه اعتراض در خصوص ایراد احتمالی به فروشگاه را ندارد . لازم به ذکر است که تمامی بسته های پستی توسط شرکت های پستی بیمه می شوند و جبران خساراتِ مربوط به حمل و نقل به عهده شرکت پستی و پیگیری این روال به عهده خریدار است. بنابراین فروشگاه زودیکا هیچگونه مسئولیتی در قبال خسارات حاصل از حمل و نقل ندارد.
- زمانی که کالا توسط پست ارسال می شود، جهت تحویل مأمور پست ۱ بار درب منزل مشتری مراجعه می نماید، در صورت عدم حضور مشتری، کالا به نزدیک ترین مرکز پستی به آدرس مشتری برگشت خورده و مشتری یک هفته مهلت دارد تا به مرکز پستی مراجعه و سفارش خود را تحویل گیرد. در غیر این صورت سفارش به انبار زودیکا باز می گردد 
- فروشگاه زودیکا همواره در جهت تسریع در امور پردازش ، بسته بندی و ارسال سفارشات میکوشد، اما گاهی اوقات به دلیل مشکلات و خطاهای سازمانی شرکت حمل و نقل و در مناسبت‌های خاص و روزهای پایانی سال، سفارش‌‏های ارسالی از طریق پست، ممکن است به دلیل وجود ترافیک در سرویس‌‏های پستی با کمی تاخیر به دست مشتریان برسد.
- در صورتی که منتظر دریافت سفارش خود از طریق سرویس پست جمهوری اسلامی ایران هستید، می‌توانید مرسوله خود از طریق سایت شرکت پست رهگیری کنید.
لطفا به سایت https://tracking.post.ir/ وارد شده و کد رهگیری که از طرف شرکت پست برای شما ارسال شده را وارد کنید تا از وضعیت مرسوله خود آگاه شوید .

شرایط بازگرداندن کالا در زودیکا

1- کسری یا مغایرت کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت
-  وجود مغایرت، باید حداکثر طی24 ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش زودیکا از طریق تلفن یا ایمیل اطلاع داده شود.
-  در صورتی که امکان تشخیص کسری یا مغایرت اقلام، بدون باز کردن بسته‌بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.
استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به همراه فاکتور به زودیکا بازگردانده شود و باز نشده باشد.  همچنین برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن و یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، هرگونه دخل و تصرف، باز کردن کارتن ، بسته‌بندی اولیه، پلمپ، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینگ، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد.
-  در صورتی که امکان تشخیص کسری یا مغایرت اقلام، تنها با باز کردن بسته‌بندی اولیه ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به همراه فاکتور به زودیکا بازگردانده شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
-  در صورت بروز مغایرت باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

2- اگر کالا آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد.
-  این قسمت فقط شامل کالاهایی است که ضمانت سلامت فیزیکی کالا دارند و سایر کالاهایی که گارانتی و ضمانت مخصوص، شرکتی و یا مورد تایید اصناف و اتحادیه بازار دارند ( مانند لوازم برقی و الکترونیکی و ... ) را شامل نمیشود.
-  آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی24 ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش زودیکا از طریق تلفن یا ایمیل اطلاع داده شود.
-  استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به همراه فاکتور به زودیکا بازگردانده شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

3- اگر مشتری از خرید خود منصرف شود.
- اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد خدمات پس از فروش زودیکا اطلاع داده شود. در غیر اینصورت یعنی سفارش ارسال یا تحویل شده باشد، امکان برگشت وجود ندارد.

4- اگر سفارش مرجوع شده تایید نشود
- در مواردی که درخواست بازگشت کالا و عودت وجه، توسط خدمات پس از فروش رد شود، پس از هماهنگی، کالا برایتان ارسال می شود. در صورتی که به هر نحو از دریافت کالای مرجوعی خودداری کنید، زودیکا صرفاً تا 30 روز نسبت به نگهداری کالا اقدام نموده و پس از اتمام این مدت، هیچ مسئولیتی در قبال نگهداری از کالا و یا بازگشت مبلغ کالا به عهده نخواهد داشت.


- درخواست خود را چگونه به خدمات پس از فروش اطلاع دهید ؟
-  تماس تلفنی با شماره 03132120334
-  ارسال پیام در صفحه ارتباط با ما یا لوگوی آبی رنگ پایین صفحه

- روش ارسال کالا
-  لطفا قبل از هر اقدامی با کارشناسان خدمات پس از فروش تماس بگیرید.
-  از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش زودیکا جداً خودداری کنید.

- هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟
-   اگر وجود کسری، مغایرت و ایراد و آسیب دیدگی ظاهری و فیزیکی ، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش زودیکا برسد، هزینه‌های ارسال به عهده زودیکا است.
-  برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت حمل و نقل باید همراه کالا به زودیکا ارسال شود.
-  در صورت تایید نشدن کسری، مغایرت و ایراد و آسیب دیدگی ظاهری و فیزیکی توسط کارشناسان زودیکا ، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.
- در صورت انصراف از خرید، هزینه ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.

*** نکات مهم : 
-  اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است.
-  اقلامی که به عنوان هدیه‌ از طرف زودیکا همراه سفارش ارسال می شوند، مشمول ضمانت تعویض نیستند.
-  هر گونه آسیب و حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل میباشد و زودیکا هیچگونه مسئولیتی در این گونه موارد ندارد.
-  این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و فیزیکی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود را شامل نمی‏‏‌شود.
-  اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و زودیکا در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا )درج شده در فاکتور (به مشتری و یا تعویض با کالای دیگر را می‌پذیرد.
-  پس از دریافت و پذیرش کالا توسط زودیکا ، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، تا حداکثر یک هفته زمان خواهد برد.
-  از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش زودیکا مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، در مدت زمان 1 هفته مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.
-  بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، زودیکا تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.
- پس از بررسی کالاهای مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود . ( در این حالت هزینه ارسال به عهده مشتری میباشد )
در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد زودیکا در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت زودیکا در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسوولیتی نخواهد داشت.

-  ملاک عمل و اقدام، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش زودیکا است.
-  جهت رسیدگی به درخواست، ذکر شماره پیگیری سفارش در هر یک از روش‌های بالا الزامی است.